Dzień otwarty 2024

W dniu 15.03.2024 r. Instytut Fizyki brać będzie udział w dniu otwartym Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Dla uczestników przygotowane zostały atrakcyjne wykłady, pokazy oraz warsztaty. W szczególności:

• Jak bezpiecznie pracować z promieniotwórczością (warsztat, dr Kordian Chamerski)
  • Podstawy fizyki w praktyce (warsztat, dr Kordiana Chamerski)
  • Od bitów do kubików – informatyka kwantowa dla początkujących (warsztat, dr Dominik Szczęśniak, prof. UJD)
  • O promieniotwórczości naturalnej i sztucznej (wykład, dr hab. Małgorzatę Hylę, prof. UJD)
  • Kim są Alice i Bob – czyli o komputerach kwantowych (wykład, dr Dominika Szczęśniak, prof. UJD)
  • Nieosobliwe osobliwości – fizyka czarnych dziur (wykład mgr inż. Adam Kaczmarek)
  • Raman na tropie tajemnic (warsztat, dr Piotr Brągiel i mgr Paulina Kapuśniak)
  • Fizyka nie jest trudna (pokazy, dr Dominik Szczęśniak, prof. UJD i mgr Rafał Kieszkowski)
  • Pokaz studencki produkcji filmowych (pokaz, dr inż. Marcin Zastawnik)

Więcej szczegółów dostępne jest pod adresem: https://www.ujd.edu.pl/pl/artykul/469/1213/program-i-formularz-rejestracyjny. Pod tym samym linkiem możliwa jest rejestracja na powyższe aktywności.

Instytut Fizyki zaprasza również do swojego stoiska pokazowego które będzie dostępne przez cały czas trwania Dnia Otwartego w hallu głównym Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych UJD.